• 100.Yıl Forması
  • 100.Yıl Forması
  • 100.Yıl Forması
  • 100.Yıl Forması
100.Yıl Forması
Ürün Kodu : 2486310774646       Yorumlar (1)      Yorum Ekle
Marka :  Atsız
350.00 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo

Bu ürünün biten stokları tekrar üretilmeyecektir. Bu ürün yerine Cumhuriyet/Türkiye Forması üretim ve satışı yapılmaktadır. Hala Cumhuriyetin 100. Yıl Anı Forması almadiysaniz stoklar bitmeden almak için son fırsat. Kaçırmayın!


Sevdik Seni Bir Kere!

100.Yıl Anı Forması

Türkiye Cumhuriyetinin tarihi ve kimliği 100. yılında ölümsüz bir anı formasına dönüştü. Büyük ve muhteşem bir tarih bu eşsiz tasarıma sığdırıldı. 

Formanın arka tasarımı Cumhuriyete giden yolda Türk Ulusunun sırtlandığı 12 tarihi sembolü taşır. 

Formanın ön tasarımı ise Cumhuriyet'le birlikte Türk Ulusu'nun göğsünü gere gere taşıdığı Cumhuriyetin sembol değerleri, Atatürk silueti, imzası, Türkiye haritasını ve mavi vatanı kaplayan dalgalanan Türk bayrağı ve daha nice sembollerle doludur.

Ön zeminde İstiklal Marşı, arka zeminde Gençliğe Hitabe, sol kolda Onuncu Yıl Nutku, sağ kolda Andımız tasarım şifrelerinden sadece bir kaçını oluşturmaktadır. 

Forma tasarımında kullanılan semboller her forma ile birlikte gönderilen şifre haritasında  detaylı olarak yazılmıştır. Bu sayede Türkiye Cumhuriyetinin kronolojik tarihini ve önemli sembollerini öğrenecek ve 100.yıl anı formasını kitap okur gibi okuyacak ve gurur duyacaksınız. 

100. yıl boyunca her ulusal gün ve gecede ailece severek giyeceğiniz ve bütün sevdiklerinize hediye edeceğiniz muhteşem bir anı formasıdır. 

Uluslararası standartlara uygun beden ölçülerinde, 2 yaştan XXL e kadar her yaşa uygun 10 farklı beden seçeneği. Mikro kappa forma kumaşı, kaliteli baskı ve dikim özellikleri,

Okul ve kurumlar için logo baskılı toptan üretim imkanı,

Herkes giyebilsin diye 100.yıla özel mükemmel fiyat. Kaçırmayın!

Kut'lu Olsun!


#sevdiksenibirkere  #100yılforma  #ulusunforması  #türkbayrağı  #türkiyecumhuriyeti  #atatürktişörtü #cumhuriyetforması  #türkiyeyüzyılı  #23nisantişörtü  #19mayıs  #29ekim  #30ağustos  #9eylül  #10kasım  #mustafakemalatatürk


info@sevdiksenibirkere.com

* Tasarım ve sevdiksenibirkere.com Proje Studyo Tasarım Ofisi adına tescillidir. İzinsiz kullanılamaz. Yasal hakları saklıdır. TASARIMIN ŞİFRELERİ - Forma Tasarımında kullanılan semboller listesi


SevdikSeniBirKere.com  100.Yıl Anı Forması


ARKA: TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE GİDEN YOL

 1-MÖ 209 Türk Ordusunun Hun Hakanı Mete Han tarafından kuruluşu.
   1071 Malazgirt Zaferi

   1453 Konstantinapolis'in Fatih Sultan Mehmet tarafından fethi ve başkent yapılışı

   1923 Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kuruluşu

   2023 TC Devletinin 100. Yılı

2. Ay yıldızlı al bayrağı ve temsil ettiği değerleri içinde taşıyan Türk Yurdu, TÜRKİYE yazısı

3. Mehmet Akif Ersoy'un "Kahraman Ordumuza" ithafen yazdığı İstiklal Marşı

4. Mustafa Kemal'in 26 Ağustos 1922 de Kocatepe'de büyük taarruz sabahını beklerken ölümsüzleşen zafere yürüyüş anı.

5. Mustafa Kemal'in ardına düşen Türk milletini temsil eden Kastamonu' da ki şehit Şerife Bacı heykel grubu

6. 18 Mart 1915 de Çanakkale Deniz Savaşlarını kazanarak Çanakkale Zaferini başlatan bütün kahramanları temsilen Seyit Onbaşı

7. 1915 Çanakkale Şehitleri Anıtı

8. 15 Mayıs 1919 da başlayan İzmir'in işgaline karşı Yunan Ordusuna ilk mermiyi atarak milli mücadeleyi başlatan İzmirli Gazeteci Hasan Tahsin’in İzmir Konak Meydanında ki sembol anıt.

9.  İzmir'in işgali üzerine milli mücadeleyi başlatmak gizli hedefi ve 9. ordu müfettişliği resmi görevi ile 19 Mayıs 1919 da Samsun'a çıkan Mustafa Kemal'i Anadolu’ya götüren Bandırma Vapuru.

10. 23 Nisan 1920 de açılan Ankara’daki İlk Meclis Binası.

11. Samsun'dan başlayan Kurtuluş Savaşını temsilen şaha kalkmış at üstündeki Mustafa Kemal heykeli.

12. 9 Eylül 1922 de İzmir'e giren 9. Süvari Kolordusu komutanı Fahrettin Altay'ın süvari birliklerinin öncüsü Yüzbaşı Selahattin tarafından İzmir Vilayet binasına çekilen Türk bayrağı ile işgal başladığı yerde bitti.


ÖN: TÜRKİYE CUMHURİYETİ

13. İki kıtanın birleştiği yerde bir kuşak gibi doğu ile batıya / Asya ile Avrupa’ya uzanan, her metrekaresi şehit kanları ile sulanarak bayrağa rengini verirken, ay yıldızı ile de kadim Türk tarihine işaret ederek dalga dalga yayılan, üstümüzü örten, içimizi ısıtan Türk bayrağı ve kapladığı Türk ülkesini temsil eden göğüs bandı tasarımı…

Turkuaz mavi renkli denizler ise Mavi Vatan ve Gök Vatanı simgeler.

14.  AtaTürk'ün TBMM’nde Büyük Nutku okumayı bitirdiği 20 Ekim 1927 de Nutkun son kısmını oluşturan ve Cumhuriyeti emanet ettiği “Ey Türk Gençliği” diye başlayan Türk Gençliğine Hitabı ön zemini kaplamaktadır.

15. TC nin kurucu atası Mustafa Kemal Atatürk'ün silüeti ile imzası ön zemini kaplamaktadır.

16. "Az zamanda çok ve büyük işler başardık..." diyerek yapılan bütün işler arasındaki en büyük işin Cumhuriyetin İlanı olduğunu, 29 Ekim 1933 de Ankara Hipodromunda Cumhuriyetin 10. yılı kutlamalarında okuduğu ve sesi ile de hafızalarımıza kazınan fotoğrafı.

17. 13 Ekim 1923 de Ankara yeni başkent olarak ilan edildi. Atatürk'ün büyük önem verdiği Türk Tarih Tezine uygun olarak 1978 yılında  Kızılay'a dikilen Ön Türk kimliğine ait Hatti Güneş Kursu heykeli başkent ilan edilen Ankara'nın sembol anıtıdır.

Eski başkent İstanbul’a 1928 de dikilen Taksim Cumhuriyet Anıtı

18. 1 Kasım 1928 de TBMM’nde "Türk Harflerinin Kabulü Hakkındaki Kanun" başlığında yazdığı gibi Arap harfleri yerine Latin harfleri değil Türk harfleri kabul edilmiştir. Bu tanım Atatürk'e aittir.

24 Kasım 1928 de Atatürk başöğretmen ünvanını aldı. Yeni Türk harflerini kara tahta başında öğreten başöğretmen Atatürk’ün Gaziantep’de çekilen fotoğrafı.

19. Cumhuriyet devrimlerini temsilen Mustafa Kemal Atatürk’e ait nüfus cüzdanı.

 21 Haziran 1934 Soyadı Kanunu kabul edildi.  24 Kasım 1934 TBMM tarafından Mustafa Kemal'e ATATÜRK soyadı verildi…

20. "Milli Ekonominin Temeli Ziraattir" diyen Atatürk'ün emri ile 5 Mayıs 1925 de AOÇ kurularak tarım ve tarımsal sanayi atılımlarına başlandı. Sanayileşme, karma ekonomi, milli iktisat politikaları gibi ulusal kalkınma ekonomisini simgeleyen Atatürk'ün AOÇ de traktör üstündeki fotoğrafı.

21. 2 Eylül 1925 de din adamları dışında cübbe ve sarık giyilmesini yasaklayan Kılık Kıyafet Devrimi, devrimler ile “muasır medeniyet” seviyesine ulaşma isteğinin Atatürk’ün önderliğinde görülmesini temsilen şapkalı, pantolonlu, ceketli takım elbiseli fotoğrafı.

Takım elbisesi içinde olduğu halde Türk oturuşu adı da verilen bağdaş kurarak oturuşu ile batılılaşmayı taklit olarak gören değil, tarihte ilk pantolonu giyen ataları (MÖ 8-2. yy Pazırık kurganında bulunan pantolon) gibi Türk devrimlerinin temel karakteristiğinin öze dönüş olduğunu gösteren çok anlamlı bir fotoğraf.

22. 10 Kasım 1938 de TC nin kurucusu MKA ün sonsuzluğa yürüyüşü sonrasında 1945’de Ankara’da inşa edilen Anıtkabir adı verilen, aslanlı yol gibi bir çok simgesel özellikleri ile de Türk atalarının kurganlarına benzeyen anıt mezar silüeti.

23. 56 yıllık hayatına bir çok başarı ve TC Devletini sığdıran Atatürk’ün tren vagonundan gökyüzüne ve bıraktığı mirasına son bakışı…

24. Bağımsızlık sembollerinden ilk basılan kağıt 5 tllik banknot ve  TC kuran Türk halkının ongun simgelerinden bozkurt’un ilk kağıt para üzerinde ve bir çok yerde kullanılmaya başlanılması.

 

SAĞ KOL: Andımız ve 100.yıl logosu
SOL KOL: 10. yıl nutku  Türkiye Yüzyılı yazısı olmadan kullanılan logo 


Toplam 1 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Dilbaz
Pazartesi sipariş verdim çarşamba kapımdaydı. Çok güzel ve anlamlı bir tshirt. Görseldeki ile aynı. Beden ölçüleri güzel normalde giydiğiniz tshirt ile aynı ölçülerde. Her Türk vatandaşının sahip olması gerekir bence.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.